AKKANAT HOLDING
Akkanat Holding
Seçimi Kaldır Holding Tekstil Turizm Enerji Sosyal Sorumluluk Basın Odası

Golfün dünyadaki yeni adresi

 

Akkanat Holding'in 2002 yılında açtığı Antalya Golf Club, kısa sürede Türkiye'de golfün öncü kuruluşu haline geldi. En büyük gücünü ise 18 delikten oluşan, PGA standartlarında mükemmel iki golf sahasından alıyor. Aynı zamanda Türkiye'nin en büyük golf sahaları olan The Sultan ve The Pasha; ünlü profesyonel golf oyuncusu David Jones danışmanlığında, Avrupa'nın en iyi proje golf tasarım şirketi European Golf Design tarafından hazırlandı.

 

2003 yılında açılmış olan PGA Sultan Sahası, ormanla uyumlu dizaynıyla 6477 metre uzunluğunda 71 pardan oluşmakta. Golfçülerin en sevdiği sahalardan biri olan PGA Sultan, aynı zamanda en iyi oyuncuları bile zor bir sınavdan geçirmekte.

 

5731 metre uzunluğunda ve 72 pardan oluşan Pasha sahası ise görkemli ağaçlıkları ve gölleriyle inanılmaz bir doğa deneyimi de sunuyor. Pasha Sahası, zekice yerleştirilmiş bunkerlerı, eğimli greenleri ve değişik kombinasyonları ile düşük ya da yüksek handikapı olan her oyuncuyu zorlayacak nitelikte.

 

PGA standartlarındaki golf sahalarıyla Antalya Golf Club, Türkiye'de golf sporunun gelişmesinde çok önemli bir yere sahip. Uluslararası kalitede hizmetin verildiği tesisler, aynı zamanda Akkanat Holding'in kalite anlayışının da bir yansıması.